dukan ideal kilo hesaplama

Bu haberimizde sizler ile ideal kilo hesaplama tablosunu paylaşıyoruz, ayrıca ideal kilo nedir ? ideal kilo nasıl hesaplanır ? İdeal kiloda olmanın faydaları ve ideal kilo dışı olmanın bazı olumsuz yanlarına değiniyoruz. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Dairesi Başkanlığı, uzman ve diyetisyenleri ile aşağıdaki iletişim hatları üzerinden irtibat kurarak; Sağlık bakanlığı ideal kilo hesaplama formülü, ideal kilo nedir, ideal kilo nasıl hesaplanır, yaşa göre ideal kilo hesaplama, yaşa göre boy kilo endeksi, obezite hesaplama, yaşa göre kilo tablosu, ideal kilo hesaplama, yaş boy kilo hesaplama formülü, ideal diyet nasıl yapılır, uzman diyetisyenler ile ideal kilo hesaplama, ideal kilo hesaplama formülü, ideal kilo verme hızı, dukan diyeti ve daha birçok konuda danışabilir, konunun uzmanları ile birebir görüşerek, ilk ve uzman ağızlardan bilgi alabilir, sağlıklı bir hayat için destek alabilirsiniz.

İdeal Kilo Nedir? Sağlıklı yaşam için boy ile orantılı olan kilo değeridir. Bilimsel çalışmalar, sadece 1 kg zayıflamanın dahi insan ömrünü 3 – 4 ay kadar uzattığını ortaya koyuyor. Yazımızdaki Vücut Kitle İndeksi (VKİ) tablosunda kilogram cinsinden ağırlık ve metre cinsinden boyun kesiştiği noktanın içinde bulunduğu alan, ilgili kilonun ideal olup olmadığını göstermektedir. Eğer mevcut ağırlık idealin altında ya da üstünde ise bu kiloya ulaşabilmek için izlenecek yol, kısa sürede fazla miktarda zayıflamak ya da kilo almak değil, sağlıklı biçimde bu ağırlığa erişmek ve bu düzeyi uzun vadede korumaktır.

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır ?

Kadın ve erkek olarak ayrı ayrı aşağıdaki formüllerle hesaplayabilirsiniz.

Kadınlarda:  45,5 + 2,3 X (İnç cinsinden boy – 60) Erkeklerde:  50 + 2,3 X (İnç cinsinden boy – 60)

İdeal Kiloda olmanın faydaları ? Beden ağırlığınız ideal seviyede olunca, kendinizi daha zinde ve dinamik hissedersiniz. Hastalıklara yakalanma riski düşerken, bağışıklık sisteminiz daha iyidir. Öğrenme ve zihinsel odaklanma problemleri azalır.

İdeal kilo dışı olmanın olumsuz yanları ? Hastalıklara yakalanma riski artar. İdeal kiloya ulaşmak için, kilo artış veya azalışlarının hızlı olması önerilmez. Sıklıkla halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, kabızlık, unutkanlık, zihinsel odaklanma güçlüğü ve bunlara benzer şikayetleriniz olabilir.

Benzer Yazılar