Kemerburgaz Kent Ormanı

Kemerburgaz kent ormanı, Toplam 5.500.000 metrekarelik alana sahip Kemerburgaz Kent Ormanı; spor alanlarıyla, kafe ve restoranlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla, yürüyüş parkurlarıyla çocuklara ve tüm ailelere yönelik etkinlik ve festival alanlarıyla tüm İstanbulluların 365 gün ailece vakit geçirebileceği, kültür, sanat, spor ve eğlencenin buluşma noktası.

DOT TİYATRO

Ormanın içinde yer alan Sanat Köyü sanatseverler için farklı aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu köyde her yaştan ziyaretçimize yönelik oyun prodüksiyonları, kapalı ve açık alanda sahnelenen farklı konseptlerde oyunlar, oyun okumaları, paneller, atölyeler, müzik dinletileri gerçekleştirilmektedir.

SAHNE ETKİNLİKLERİ

1. Kapı etkinlik alanında yer alan sahne; konser ve tiyatro gibi çeşitli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Kemerburgaz Kent Ormanı’nda yer alan festival alanı eşsiz bir göl manzarasına sahiptir. Yeşillikler arasında konserler, festivaller, kurumsal etkinlikler ve açık hava fuarları gibi çeşitli etkinlikler yapılabilmektedir.

POWER TENİS AKADEMİ

Kemerburgaz Kent Ormanı’nda doğanın ve temiz havanın içinde güç, dayanıklılık, kondisyon ve atletik performans geliştirmek üzerine antrenmanlar yapılmaktadır. Ormanda yer alan 4 adet tenis kortu yaz-kış ayırt etmeden tüm tenis severlere hizmet vermektedir.​

KOŞU-YÜRÜYÜŞ PARKURLARI​

Yeşilliklerin arasında 3 farklı uzunlukta koşu/yürüyüş parkurları yer almaktadır. Uzun parkur 6.300 metre, kısa parkur 5.000 metredir. Ayrıca 3.400 metre göl manzaralı parkur da Kemerburgaz Kent Ormanı’nın en keyifli parkuru arasında yer almaktadır.

CROSS TRAINING FACTORY

Cross Training Factory Kemerburgaz Kent Ormanı’nda doğanın ve temiz havanın içinde hizmet vermektedir. Özel ve grup dersleriyle güç, dayanıklılık, kondisyon ve atletik performans geliştirme üzerine sizlerle birebir ilgilenmektedir. Siz de doğanın içinde bu eşsiz salonda kaliteli antrenman yaparak gelişmek istiyorsanız Kemerburgaz Kent Ormanı’na mutlaka uğrayın!

BİSİKLET ALANLARI

Ormanda bisiklet kullanmak isteyen ziyaretçilerimiz için de kiralama alternatifleri bulunmaktadır. İki tekerlekli, dört tekerlekli ve akülü bisiklet modelleriyle, ormanda sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ormanın eşsiz yeşillikleri arasında bisiklet ile sürüş yapılabilmesi için kısa ve uzun parkur olarak 2 farklı uzunlukta bisiklet yolu bulunmaktadır. Kısa parkur 3.500 m, uzun parkur ise 5.300 m’dir.

SS AKADEMİ

Ormanın doğal ortamında yetişkinlere ve çocuklara yönelik temel ve ileri düzeyde birebir Motokros ve Enduro eğitimleri imkânı bulunmaktadır. SS Akademi, motor tecrübeniz olsun ya da olmasın, şampiyon sporcu Şakir Şenkalaycı eşliğinde birebir eğitim ile size enduro sporunu sevdirme ve rahatlıkla yapma imkanı sağlamaktadır. Bu doğrultuda, 5 yaşından itibaren çocuklara yönelik motokros eğitimleri ile çocukların özgüvenini ve becerilerini geliştirebilirsiniz.

WOODBOX

Functional – Boxing – Yoga ile siz de doğanın içinde antrenman yaparak sağlıklı kalmak isterseniz Kemerburgaz Kent Ormanı’na mutlaka uğrayın!

BELTUR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve 1997 yılından beri faaliyetlerini sürdüren BELTUR, profesyonel personel kadrosu ve çok kapsamlı gastronomi hizmetleri ile Kemerburgaz Kent Ormanı’na gelen ziyaretçilere lezzetli yemekler sunmaktadır. Kemerburgaz Kent Ormanı’nda yer alan dinlenme noktalarında kahvenizi yudumlarken keyifli vakit geçirecek, doğa ile lezzetli ve alternatif tatların oluşturduğu duyguya hayran kalacaksınız. Kemerburgaz Kent Ormanı’nda yer alan dinlenme noktalarında kahvenizi yudumlarken keyifli vakit geçirecek, doğa ile lezzetli ve alternatif tatların oluşturduğu duyguya hayran kalacaksınız. Kemerburgaz Kent Ormanı’nda yer alan dinlenme noktalarında kahvenizi yudumlarken keyifli vakit geçirecek, doğa ile lezzetli ve alternatif tatların oluşturduğu duyguya hayran kalacaksınız.

İSTANBUL KİTAPÇISI

İstanbul’u en güzel anlatan kitap ve hediyeler, Kemerburgaz Kent Ormanı içerisinde sizinle buluşuyor… Kültür A.Ş.’nin yayınlarını okurlarla buluşturmak için “İstanbul Kitapçısı” adıyla açtığı mağazalar, 1994’ten beri kütüphanesini kaliteli kitap ve prestijli yayınlarla zenginleştirmek isteyenlerin ilk tercihi olmuştur. Değişen ihtiyaçları ve gelişen talepleri dikkate alan İstanbul Kitapçısı, hediyelik eşya ve kafe konseptiyle çok daha zengin ve keyifli mekânlara dönüşmüştür. Tadına doyulmaz Kemerburgaz Kent Ormanı manzarasıyla birlikte artık her daim taze içecek ve hafif lezzetler bulabilmek mümkün. Diğer bir deyişle İstanbul Kitapçısı artık sadece kültürel ürünler değil, İstanbul’u yeniden keşfedeceğiniz ve yaşayacağınız benzersiz bir sosyal ortam ve deneyim vaat etmektedir.

BELTUR KARAVANI

Beltur karavanı “Gezgin Lezzetler” projesiyle tüm etkinlik alanlarında, parklarda bahçelerde, meydanlarda olduğu gibi Kemerburgaz Kent Ormanı’nda da hizmet vermektedir. Beltur karavanı ile İstanbullular, kent ormanının tertemiz havasında, yeşillikler içerisinde Beltur karavan hizmetleriyle buluşmaktadır.

JUICITY

Kemerburgaz Kent Ormanı’nda yer alan dinlenme noktalarında kahvenizi yudumlarken keyifli vakit geçirecek, doğa ile lezzetli ve alternatif tatların oluşturduğu duyguya hayran kalacaksınız.

Benzer Yazılar