Ofis Koltuğu

Ofis Koltuğu önerisi. İyi ofis Koltuğu nasıl olmalı? Ofisler için yönetici koltuğu satın alırken. Yapılan genel yanlışlardan, birincisi satışa sunulan yönetici koltuğunun ergonomisini sorgulamaksızın. En ucuz olanı toptan alma çabasıdır. Ancak hem sizin hem de çalışanlarınızın genel sağlığı için. Öncelikle ön planda tutmamız gereken. Yönetici koltuğun konfor noktalarına sahip olmasıdır. Peki nedir bu konfor noktaları?

1- Ofis Koltuğu – Yönetici koltuğunuzun kumaşı gün boyu çalışmaya uygun olmalı, terleme yapmamalıdır. Terletmeyen file sırtlar, suni deri ve deri yönetici koltuğu için ideal seçeneklerdir.

2- Bel bölgesi desteği… Yönetici koltuğu seçiminde en önemli detaylardan bir diğeri de bel bölgesini destekleyen tasarımlardır. Bel bölgesi desteği aynı zamanda sırtınızın dik ve uygun çalışma pozisyonunda kalması için de önemlidir.

3- Baş-boyun desteği… Yönetici koltuğu sırt kısmı, uzun olmalı. Ayrıca yönetici koltuğu, baş desteği ile tamamlanmış olmalı. Gün boyu en büyük yükü çeken sırt ve boyunu zaman zaman rahatlatmak için boş-boyun destekli yönetici koltukları idealdir.

4- Yönetici koltukları tekerlekli olmalı, yükseklik ayarlama mandalına sahip olmalıdır. Tekerlekli yönetici koltuğu çalışanın, çalışma alanı içinde farklı noktalara rahatlıkla ulaşımını sağlar. Yükseklik fonksiyonu çalışanın koltuğunu bacak boyuna göre ayarlamasını sağlar.

5- Yönetici koltuklarının mutlaka kollu seçilmesi gerekir. Koltuğun kolları çalışan kişinin doğru kol ergonomisinde çalışmasını ve omuz ve sırtını rahat bırakmasını sağlar. Kollar yeterli destek alamadığında,. Bundan başka kolların yükü omuz ve sırt taşıyacağından sırt ve boyun ağrıları da kaçınılmaz olacaktır

Benzer Yazılar

No Content Available